esmaspäev, 12. märts 2018

Eredamalt meelde jäänud hetked klienditeenindaja tööst

Märts on hea teeninduse kuu. Olen nüüd viimasel ajal usinalt jälle testoste teinud ja kuna pean selle raames ankeete täitma ning teenindajaid analüüsima, siis rohkem ka selle teema peale mõelnud.

Oma ülikooli aegsest klienditeenindaja tööst on mul meeles mitmed juhtumid, ühes olukorras  näiteks valmistasin kliendile rõõmu, teises situatsioonis panin kliendi piinlikust tundma ning kolmandas olukorras pidin kiirelt reageerima, et ma konservikarbiga vastu pead ei saaks. Siiski oli see töö kaunis rutiinne, samas ma ei mõelnud koju minnes ning vabadel päevadel kunagi töö peale. Praeguses õpetaja ametis pole mingist rutiinist juttugi ning tihti valmistan ma veel öösel tunde ette, et ikka noortele midagi lahedat pakkuda ning nädalavahetustel kui ma just võistlustel pole, siis tööasjadele mõtlen sageli ikka. Aga ma ei kurda, mulle meeldib mu töö.

Esimene juhtum. Oli pühapäeva õhtu, olin juba 10 tundi kassas olnud ja kassa näitas, et olin sellel päeval teenindanud umbes tuhandet klienti. Järjekord oli enamasti koguaeg ja töötasin nagu väike automaatne robot, järjekordne klient maksis kaardiga, pidin küsima allkirja ja ütlesin: "Ja teie autogramm siia palun". Noormees hakkas laginal naerma ja ütles, et temalt polegi keegi kunagi autogrammi küsinud. Mõned minutid hiljem tuli ta tulpidega tagasi ning tänas mind selle eest, et ta õhtu lõbusaks tegin.

Teine juhtum. Olen alkoholikassas, pikk järjekord, vanem meesterahvas ütleb kaunis sosinal oma ostusoovi. Mina kohe täpsustama: "Millist rummi te soovite, meil on seda ja seda ja seda". Mees on näost tulipunane ja ütleb kaunis valjult: "Ma ei soovi rummi, ma soovin kummi osta. No nagu kondoome noh."

Kolmas juhtum. Üks noormees tuleb kiirel sammul kassasse, kassalindile ta midagi ei aseta, vaid viskab minu näo suunas konservikarbi ja karjub: "Kuidas sa saad sellist saasta siin müüa?" Ma õnneks kiire reaktsiooniga, karbiga pihta ei saa, aga nii kiire ka pole, et kuidagi muumoodi sellisele avaldusele reageerida jõuaks.

Neljas juhtum. Tuleb noormees kassasse asetab ostud lindile ja naeratab: "Tere! Kuidas teie kael täna on?" Mina olen hämmeldunud ja ei oska midagi tarka kosta, klient siis lõpuks selgitab, et me olime kaks kuud tagasi ühel ajal EMOs olnud ning tal jäi meelde, et mul oli kaelaprobleem.

Viies juhtum. Hommikul enne poe avamist hindame alla sama päeva kuupäevaga leivad ja saiad. Kui poe ukse lahti teen, on tavaliselt 4 - 7 pensionäri ootamas ning spurdivad võidu sinna allahinnatud pagaritoodete korvi juurde. Ühel päeval juhtub nii, et allahinnatud tooteid polegi, sest kõik leivad, saiad on eelneval päeval ära ostetud. Avan ukse nagu tavaliselt, inimesed jooksevad korvi juurde ja tulevad, siis minu juurde ja karjuvad läbisegi. Üks ütleb: "Ma ei lähe siit enne ära, kui sa allahinnatud leivad välja tood."Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar