neljapäev, 7. detsember 2017

Printsess juba 3-kuune

Aeg möödub meeletul kiirusel, juba kolm kuud oleme kolmekesi. Oleme nüüdseks uue elukorraldusega päris hästi kohanenud ning meie beebil on tekkinud ka teatud reziim. Päevad on täis rõõmu ja naeratusi.

Kaal: 5960 grammi
Pikkus: 59 cm
Pea ümbermõõt: 41 cm


Unega on lood üldiselt head, raskusi valmistab ainult õhtune magama jäämine. Sageli tuleb enne natuke jonnida kuni unemati saabub. Öösel soovib meie printsess tavaliselt kaks korda süüa, kuskil kella kahe ajal ja umbes kell kuus. Ärkame kuidas kunagi, vahel üheksa, mõnikord hoopis pool üksteist. Kuna me nüüd alustasime võimlemas ja ujumas käimisega, siis tuleb mõnel hommikul ka varem ärgata. Kui varem asetasin ta voodisse näiteks vasakule küljele, siis ta magaski ööund seni sellel küljel kuni uus söögikord tuli, nüüd oskab ta ennast seljalt külgedele ja tagasi keerata ning võib iga minuti tagant asendit vahetada ise läbi une naeratades. Lõunauni on kõige magusam õues kärutades, ka mulle endale meeldib iga ilmaga paar tundi linnas ringi jalutada.

Huvi mänguasjade ja ümbritseva maailma vastu suureneb iga päevaga. Tõsisest tüdrukust on saanud pidevalt naeratav rõõmupall. Nuttu kuuleb meie majas praegu väga harva, midagi peab tõsiselt häirima, et ta kisama hakkaks. Laliseb ja jutustab ka järjest tihemini, kui ma midagi ei vasta, siis "räägib" kõvema häälega, see on nii naljakas.

Oleme sellel elukuul alustanud võimlemas ja ujumas käimisega, külastasime ka fotograafi. Paar korda kuus käime maal vanaema juures, õnneks printsess uinub alati juba siis kui ta turvatooli kinnitame, seega oleme siiani saanud muretult planeerida kodust kaugemaid sõite.

Selle kuu lemmikud: vannis pritsimine, meesterahvaste süles olemine ja neile naeratamine, rusikate suhu toppimine, kõhuli olles pea tõstmine, jutustamine, kaisujänes, kõrinad, voodikarussell. Telekat meeldiks ka vaadata, aga me ei lase.

Ei meeldi: mütsi pähe panek, vannist välja tulek, silmade puhastamine.

Ootame põnevusega, mida toob endaga kaasa neljas elukuu. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar