neljapäev, 7. detsember 2017

Beebile päevakava loomine

Me pole väga teadlikult oma 3-kuusele printsessile kindlat päevakava luua püüdnud, aga nende kuude jooksul on iseenesest välja kujunenud ikkagi suhteliselt kindel igapäevane tegevuste järjekord ning kellaajad. Kui poolteist kuud tagasi tundus, et ta ei erista ööd ja päeva, siis nüüd saab ta aru küll, millal on magamise ning millal mängimise aeg.Peale varahommikust kella kuuest söömist võtan tavaliselt beebi kaissu, siis tuleb tal uni kiiremini ja see on lihtsalt nii armas, kuidas ta hästi kaissu poeb ja vaikselt läbi une nohiseb. Minul läheb tavaliselt kell 9 uni ära, kui printsess ja mees veel magavad, hiilin vaikselt teise tuppa, teen hommikusööki ja loen uudiseid.

Printsessil on ärgates alati väga suur nälg. Peale toitmist ja mähku vahetust on tal kõige parem tuju, istub lamamistoolis ja naeratab mulle pidevalt ning laliseb rääkida. Jutud kuulatud panen beebi puslematile, seal võimleme natuke ja ta saab nii kaua kõhuli olla kui jaksab. Annan talle erinevaid mänguasju katsuda ja hoian beebit erinevates asendites.

Enne õueminekut printsess jälle sööb ning umbes pool 12 suundume kärutama. Õues oleme 1,5 - 2 tundi, kui issi ka meiega jalutab, siis teeme tavaliselt veel pikemaid ringe ja vahel jalutame ka kolm tundi. Siiani on beebi kärus alati maganud, ükskõik kaua me õues oleme.

Tuppa tulles on jällegi söögiaeg ja mängime taas puslematil, tegelustekil ning lamamistoolis. Õhtupoolikul teeb ta veel paaritunnilise uinaku, ma üritan sellel ajal õhtusöögi ettevalmistused ära teha. Kui mees on kodus mängib ja tegeleb tema lapsega, kui ei ole, siis võtan beebi kööki kaasa, ta jälgib huviga, kuidas ma süüa teen. Vahepeal pean tema toolile lihtsalt hoogu juurde lükkama.

Õhtul kell 19.30 on vannitamise aeg ehk vist printsessi lemmik hetk päevast. Peale vanni tudukombe selga, silmade ja naba puhastus, söömine ja voodisse karusselli laulu kuulama. Une-eelne rutiin on meil alati sama, aga kahjuks on küllalt sage ka olukord, et printsess streigib ööunne jäämise peale. Vahel läheb mitu tundi enne kui ta uinub. Mina ise olen õhtuks tavaliselt nii väsinud, et hiljemalt 22.00 uinun ja kui beebi veel ei maga, siis mees tegeleb temaga kuni ka printsess unemaale läheb, tantsivad ja kuulavad muusikat.

Süüa soovib laps öösel kahe ajal ja annab sellest rohke siplemisega märku. Peale söömist ja mähku vahetust uinub ta kiiresti ja ka mina püüan  taas magama jääda.

Selline on meie tavaline päevaplaan, kui pole kuskile ringi ega üritustele minekut. Muidugi saab ta süüa ja magada alati, siis kui soovib ja ma lähtun iga päev beebi vajadustest mitte kellast. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar