teisipäev, 5. detsember 2017

Beebi esimene ujumistund

Meie printsessile meeldib vesi, on esimesest hetkest peale meeldinud. Kui me veel haiglas olime magas beebi koguaeg, me pidime teda kolme tunni tagant äratama, et ta sööks. Kõditasime, silitasime, võtsime paljaks, aga mitte miski ei häirinud tema magusat und. Ainuke asi mis meie beebi erksaks tegi oli pepu kraani alla panek, see meeldis talle nii väga, et oli nõus ärkama ja sööma.

Nädalaselt alustasime vannitamisega ja esimesel elukuul tegime iga päev vanni. Printsess pani tavaliselt silmad kinni ja mõnules, vahepeal kätega siputas natukene. Nüüd 3-kuuselt on ta tõeline veeloom, jalgadega pritsib päris palju ja vee silma või kõrva minemisest ei lase ennast kuidagi häirida. Vannitame nüüd ülepäeviti. 

Kuna vesi tundub talle väga meeldivalt, siis registreerisin ta beebide ujumisse. Arena Spordiklubis toimub beebide ujutamine teisipäeviti, neljapäeviti ning reedeti. Lastebasseini temperatuur on seal 31 kraadi ning korraga saab ujuma minna kuus last oma emme või issiga. Ühe korra maksumus on seitse eurot ning eelnevalt tuleb registreeruda www.bronn.ee kaudu.

Läksime esimesel korral kolmekesi, mina tegelesin printsessiga riietusruumis ning issi läks meie beebiga basseini. Kuna mehele ka meeldis, siis ujumisest võikski saada isa tütre kvaliteetaeg. Printsessile meeldib uusi kohti uudistada, silmad suured nagu tõllarattad. Kuna riietusruumis üks laps nuttis, siis ta hakkas ka veidi jorisema kui talle ujumismähkut jalga panin, aga jonn läks kähku üle.

Basseini ääres oli väga meeldiv treener, kes õpetas kuidas beebit hoida ja milliseid harjutusi teha. Esimesel korral soovitas vees olla 20 - 30 minutit. Beebi oli veidi üle veerand tunni sulistanud, kui tuli väike väsimus peale. Treener soovitas olla niikaua basseinis kuni jonn üle läheb ja hea tuju naaseb, siis jääb väljudes printsessile ujumisest meeldiv kogemus. Nutt läks väga kiirelt üle, sulistas veel natuke ringi ja võtsime ta välja, kuivatasime, kerge pesu ja silm vajus kohe looja kui ta riidesse sain ja turvatooli asetasin.

Sellel korral veel sukeldumist proovida ei julgenud, aga kavatseme ujumisest teha iga nädalase traditsiooni ja küll me selle vee alla minekuni ka jõuame. Peale ujumist on uni oi oi kui rahulik ja pikk.
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar