neljapäev, 9. november 2017

Pisike printsess juba 2-kuune

Käisime täna pisikese printsessiga perearstil ülevaatusel. Kuuga on ta meil kosunud 1,2 kilogrammi ja kasvanud kolm sentimeetrit, ehk siis uued ilunumbrid on 5370 grammi ja 57 sentimeetrit. Kõik vastas normidele. Alguses tegi rotaviiruse vaktsiini peale veidi haput nägu, aga pärast hakkas meeldima see magus löga, mida suhu tilgutati.

Pisikesele printsessile meeldib:
  • vannitamine ja vesi - vesi on sõber, eriti tore on vanni saada, aga ka kraani all pepu pesemine on meeldiv. Vannitades vahel pritsib juba päris usinalt.
  • õues olla ja ringi kärutada - ükskõik, mis tujus või kui jonnisena me õue läheme, õues saabub alati rahu ning käru on parim koht uinakuteks. Ükskõik kas kärutame tunni või kolm, meie printsess alati magab.
  • kaisus magada - viimane hommikune uni on alati kaisus ja võib kesta ka neli tundi, müstika. Oma voodis on varahommikune uni vahel ainult tunnike.
  • süles olla - see meeldib vist küll kõikidele beebidele.
Puslematil kõhuli olles ei taha veel väga hästi pead üleval hoida, aga kui süles kõhuli panna siis tõstab kohe pea ülesse ja vaatab tõsiselt otsa. Naeratab ta meil kaunis harva ja alati ootamatult. Printsessile meeldib lamamistoolis olla ja sealt meid jälgida. 

Jumal tänatud, aga gaasid ei kimbuta beebit enam peaaegu üldse, saab rahus ja mõnuga puuksutada, ilma punnimata. Autos turvatoolis ka siiani alati maganud. Tänu sellele julgesin ka pikema autosõidu ette võtta ja käisin töö juures beebit tutvustamas. Lärmakas koolimaja ei häirinud teda üldse, vaatas suurte silmadega ringi ja lasi ennast mõnuga väntsutada.

Unega on enamasti hästi, kõige pikemad tudumised on neli tundi jutti, aga tavaline öörütm on selline 3 tundi und ja siis ruttu ruttu süüa vaja. Süües ahnitseb vahepeal meeletult ja ajab päris palju piima tagasi. Vahepeal see mure läheb juba üle, aga siis on jälle tagasi. Päris tüütu on tunni aja jooksul kolm korda beebil riideid vahetada, sest kõik on lihtsalt piimast ligumärjad ja vajavad vahetamist.  Nüüd kus talle on lutt meeldima hakanud on teda öösel lihtsam peale söömist taas magama saada. 

Uuel elukuul hakkame käima beebide võimlemises ja usun, et ta hakkab meil järjest rohkem ümbritseva maailma vastu huvi tundma ja mänguasju avastama.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar