kolmapäev, 8. november 2017

Kahe kuu sünnaks gaasivaludest priiks

Rasedana lugesin erinevaid beebiblogisid ja jäi meelde, et peale sündi esimene tõsisem võitlus saab olema gaasivaludega. Nii läks ka meil. Esimene poolteist elunädalat seda muret meil ei olnud, siis mässasime ja muretsesime  kõrge bilirubiini ning piisava kaalukasvu pärast. Aga teisel elunädalal olid gaasid platsis ja oi kui raske on vaadata oma väikest printsessi, kes elu eest punnitab ja nutab 15 minutit jutti ja saab alles seejärel väikse hädise puuksuga hakkama.

Lugesin erinevaid raamatuid ja googeldasin hoolega, et leida nippe ja trikke kuidas oma beebit aidata. Meie väikest printsessi aitas kõige enam kõht kõhuvastas kontakt ehk ta lamas tunde minu või mehe kõhul ja me võimlesime ka igapäevaselt mitmeid kordi. 

Youtubis on selline vahva video gaasivalude leevendamiseks. Meie beebile meeldis nendest harjutustest kõige rohkem ufo asendis kiikumine.Alguses kasutasime gaasirohuna Espumisani, aga see ei aidanud. Järgmisena proovisime Cuplatoni ja see parandas kohe asja, kõht ei olnud enam nii kõva´ja puuksud tulid paremini. 

Samuti vahetasime välja d-vitamiini, nüüd annab beebile tervisepüramiidi d-vitamiini ja need sobivad hästi. Ikka ulmeliselt suure summa võib apteeki jätta kõiki neid gaasirohtusid ja vitamiine katsetades ja oma beebile kõige sobivamat otsides.

Oma toitumist proovisin ka hoolega jälgida ja ei söönud imetamise loengus gaaside tekitajana nimetatud asju, näiteks vältisin tsitruselisi, gaasilisi jooke, õunu, püüdsin mitte liialdada sibula ja küüslauguga jne. Vahepeal oli juba täitsa stress ja tunne, et ma söön koguaeg valesti ja sellepärast mu väikseke peab piinlema. Näiteks sõin ühel päeval pirni ja tal olid peale seda räiged gaasid ja suured nutuhood. Mingi hetk läks söögiisu üldse ära, aga teadvustasin endale, et pean mitmekülgselt sööma muidu võib piim rinnast ära kaduda. 

Kui meie beebi sai 7. nädalaseks hakkas ta järjest rohkem puuksutama, aga sellele ei eelnenud nuttu, siplemist ja punnitamist. Lihtsalt lamab rahulikult ja puuksud tulevad, ei mingit piinlemist. Ma lugesin, et gaasid kimbutavad beebisid umbes kolmanda elukuuni, mis saab meil selle vastu olla, et ta neist varem jagu sai. Ainult puhas rõõm, loodetavasti tagasi ka ei tule.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar