reede, 10. november 2017

Beebi ööuni ja soolalamp

Ma ei saa kurta, et meie 2- kuune pisike printsess eriti unetu oleks. Tõsi, nädalas on tavaliselt üks selline päev ikka, kus ta on üleväsinud ja seetõttu ei suuda ka magama jääda ja nutab palju. 

Kui ta veel lutisõber ei olnud siis oli palju keerulisem. Ärkas näiteks kell 2 öösel, sõi ja enam magama ei jäänud, ei nutnud ka eriti, aga oli väga ergas ja võis kaks kuni kolm tundi üleval olla, enne kui taas unne suikus. Mul endal oli ikka väga uni ja päris raske oli silmi lahti hoida ning teda süles hoida ja kussutada, hüpitada ja mida iganes teha, et beebi oleks rahulik.

Hakkasin mõtlema, mida saaksime teha, et ta kiiremini taas unne jääks. Meil on magamistoas neli erinevat lampi, aga ühegi kasutamine öösel ei tundunud päris hea. Liiga ere valgus või valguse muudatus ja printsess kohe ärkvel ja vaatab suurte silmadega otsa. Laenasin emalt soolalambi, see on piisavalt hämara valgusega, aga siiski on toas nii palju valgust, et näen mähkme ära vahetada ja beebit toita ning vajadusel tal riideid vahetada. Paneme soolalambi juba õhtul ühte toa nurka põlema.
See toimis, beebi jäi palju kiiremini taas unne. Lisaks peetakse soolalampi ka tervisele kasulikuks.Kui meie beebi avastas, et lutt on täitsa hea asi ja rahututel hetkedel on nõus seda lutsutama, siis läks asi veel lihtsamaks. Nüüdseks ärkab ta öösel umbes kolme kuni nelja tunni tagant. Vahetan soolalambi valgel mähkme, annan talle süüa ja tõstan ta tema võrevoodisse tagasi. Kui ta on väga väsinud jääb ta kohe magama, kui ta ringi siputab, siis panen talle luti suhu ja viskan ise taas mehe kõrvale meie voodisse pikali. Tavaliselt pean umbes 5 - 10 korda uuesti printsessile lutti suhu panema, aga ta on rahulik ja ma ei pea teda enam tunde süles kussutama. Kui ta jääb magama, siis mingil hetkel sülitab ta ise luti suust välja.

Viimase ööune ajaks võtan ta meie juurde voodisse endale kaissu, siis pole mingit lutti vaja. Sööb kõhu täis ja poeb tihedalt külje alla ja jääb kaunis ruttu magama. Voodist tõuseme nüüd hommikul üheksa või kümne ajal. 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar